O mně

Jmenuji se Petr Pokorný. Jsem učitel, masér a terapeut. Při své životní cestě jsem prošel celou řadu zaměstnání od dělnických profesí, přes personalistu, honáka dobytka na Novém Zélandu, policisty PČR, policejního krizového interventa a další.

Se svoji výškou téměř dvou metrů velmi dobře vím, co to jsou bolesti zad a pohybového aparátu. Sedavá či jednotvárná práce, noční služby strávené v autě, každodenní stres, neustále zvedání dvou dětí na mateřské dovolené, špatné pohybové stereotypy, neschopnost uvolnění a releaxace, to vše může vést k pravidelným bolestem krku, šíje, beder, mezi lopatkami a přeneseně také hlavy, končetin a dalších částí těla. Tato bolestí vykoupená životní zkušenost mne přivedla k celé řadě zajímavých a funkčních cvičení, protahování, posilování, masážím a především k zásadní změně životního stylu. 

Při své práci se mimo svého vzdělání, osobní zkušenosti a praxe opírám o znalosti anatomie, psychologie, psychosomatické medicíny, cvičení Jógy, Taj Ji, Pilates, meditací a řadu dalších.

Vždy se snažím své klienty vést k tomu, aby si dokázali poradit sami, aby se naučili poslouchat signálům svého těla a správně na ně reagovali. Tím se dá předejít mnoha zdravotním i osobním problémům a posíit a kultivovat svou životní energii.

Nabízím klasickou, sportovní a relaxační masáž, protimigrénovou masáž, odstranění spoušťových bodů ve svalech, masáž reflexních zón, Dornovu metodu, poradenství k tématu správného držení těla, posilování příslušných svalových partií, protahování, rozcvičování, uzemňování, stravování, osobního rozvoje a další.